Kobiety sprzeciwiające się niesprawiedliwościom świata

Niezwykła biografia pierwszy Polek, które postanowiły porzucić spokojne życie i ruszyć ku przygodzieNiezwykła biografia pierwszy Polek, które postanowiły porzucić spokojne życie i ruszyć ku przygodzie. Kobiety, które wytyczały nowe szlaki i pokazywały, że stać je na o wiele więcej, niż niejednego mężczyznę. “Poławiaczki pereł” (https://www.taniaksiazka.pl/polawiaczki-perel-pierwsze-polki-na-krancach-swiata-ula-ryciak-p-1291594.html) pokazuje wzruszającą i pełną wyrzeczeń drogę, którą przebyły przedstawione w książce kobiety. Ula Ryciak, autorka, która opisuje niewyobrażalne osiągnięcia, które na pozór wydawały się niemożliwe do zrealizowania.

Trzy niezwykłe historie o wolności i wartościach

Pierwsza historia opisuje niezwykle barwną postać, jaką była Michalina Isaakowa. Poławiaczka motyli, która postanowiła porzucić spokojne życie i w pogoni za fascynującymi owadami, udać się na krańce świata. W swojej podróży samotnie przemierzyła Amerykę Południową, a ponad dwa lata spędziła wśród Indian, zamieszkujących tamte rejony. Następnie zniknęła w tajemniczych okolicznościach, a słuch całkowicie po niej zaginął.

Jadwiga Toeplitz-Mrozowska była znaną i cenioną aktorką, wyjątkowo uzdolnioną pod kątem wokalnym. Zwiedziła cały Bliski Wschód oraz norweskie Lofoty. W czasie swych podróży sporządzała liczne mapy i notatki, opisujące wszystkie jej spostrzeżenia. Jako pierwsza Polka, samotnie dotarła do Tybetu oraz poznała tamtejszą kulturę i zwyczaje.

Maria Czaplicka od dziecka marzyła, aby zostać antropologiem, takim jaki słynny Bronisław Malinowski. Fakt, że była kobietą, zawsze stał jej na przeszkodzie i utrudniał podjęcie jakichkolwiek kroków. Mimo wszystko, dzielnie szła naprzód, pokonując kolejne przeciwności losu. W końcu zdołała zorganizować ekspedycję naukową i wyruszyć na Syberię, gdzie w ekstremalnie trudnych warunkach, badała zwyczaje szamanów.

Biografie wspaniałych podróżniczek

Ula Ryciak pisze liczne biografie słynnych kobiet oraz tworzy literaturę piękną. Tworzy wspaniałe historie i przedstawia niezwykłe historie, o których rzadko się słyszy. Szczegółowe i staranne opisy, zawarte w dziełach autorki, zawierają wiele interesujących informacji o świecie, a przede wszystkim o wyjątkowych kobietach, które postanowiły zaryzykować wszystkim i sięgnąć po swoje marzenia. Pokazuje jak ważna w życiu jest wolność oraz możliwość dokonywania własnych wyborów.

Postępowanie według własnych zasad i kierowanie się personalnym kompasem, może przynieść zaskakujące efekty i być początkiem niezapomnianych przygód. W swoich powieściach wielokrotnie zamieszcza wątki autobiograficzne, ukazujące jej przeżycia i przemyślenia. Do dzieł Uli Ryciak, zaliczają się, między innymi, takie pozycje jak:

  • “Nela i Artur. Koncert intymny Rubinsteinów”
  • “Potargana w miłości. O Agnieszce Osieckiej”
  • “Clitoris erectus: dziennik podróży”
  • “Taniec ptaka”.
People obraz autorstwa freepik - www.freepik.com