Powrót do czarowania

Dorosłość jest fajnaDorosłość jest fajna. Czasem ciężko nam się z nią zmierzyć. Jednak jesteśmy w pełni swobodnymi obywatelami, którzy decydują o swoim losie. Czasem jednak fajnie wrócić w myślach, czy też w swoich działaniach do czasów, kiedy to byliśmy młodymi osobami. Mieliśmy swoje ulubione filmy, książki, jak również kochaliśmy się w pewnych zespołach muzycznych. Może nie mieliśmy tak pełnej swobody jak teraz (w końcu mieliśmy nad głową swoich rodziców), jednak nie było też tak najgorzej. Jeżeli ktoś lubi wspominać to co było i miał swój ulubiony serial, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że spodoba się mu propozycja jaką ma dla niego Sarah Rees Brennan, która jest autorką książki “”Córka chaosu #sabrina2“.

Nastoletnia czarownica

“Sabrina, nastoletnia czarownica” była amerykańskim serialem telewizyjnym, który doczekał się kilku serii. Wiele młodych dziewczyn (i chłopców) z wypiekami na twarzy oglądało przygody nastoletniej rówieśnicy, która dowiedziała się, że jest czarownicą. Wychowywana przez dwie zwariowane ciotki, które posłały ją do normalnej szkoły musiała zapoznać się również z tajnikami czarowania. Nikt z “normalnych” ludzi nie wiedział kim tak naprawdę jest Sabrina. Nawet jej przyjaciele, a już w szczególności Harvey, który był jej chłopakiem. Sarah Rees Breenan postanowiła wrócić do tej kultowej postaci w swojej książce. Co tym razem czeka na nastoletnią czarownicę? Wielkie zmiany. Oto musi ona rozpocząć naukę w Akademii Sztuk Niewidzialnych. Przez to zmuszona jest do porzucenia swojego dotychczasowego życia. Musi odejść z Baxter High, zostawić przyjaciół oraz przede wszystkim Harveya. Nie jest łatwo, ale takie już są koleje losu czarownicy.

Seria niefortunnych przypadków


Na progu nowej szkoły Sabrina obiecuje swojej ciotce, że nie wpakuje się w żadne kłopoty. Jednak bardzo szybko niechcący łamie danie słowo, ponieważ przywołuje ducha, który przynosi wiecznie pecha. Dziewczyna chciała uratować życie swojej koleżance, jednak wyszło jej coś zupełnie innego. W efekcie tego duch sieje prawdziwe spustoszenie. Sabrina musi uzyskać pomoc. Do sprawy postanawia zaangażować dwie osoby. Pierwsza z nich to Prudence, która w szkole uważana jest za najbardziej bezlitosną, ale bardzo sprytną wiedźmę. Drugim człowiekiem jest Nick, który jest zabójczo przystojnym flirciarzem, jednak na czarach zna się jak mało kto wśród uczniów. Czy oboje będą chcieli pomóc spanikowanej Sabrinie? Warto się tego dowiedzieć. W “Córka chaosu #sabrina2” czeka na nas wiele wspaniałych fragmentów, dzięki którym będziemy mieli naprawdę co robić. Z wypiekami na twarzy przyjmiemy nową porcję przygód nastoletniej czarownicy.

People obraz autorstwa freepik - www.freepik.com

Powieść dla młodzieży

Pomimo tego, że mamy dostęp do wielu wspaniałych wynalazków technologicznych, warto zachęcać młodzież do czytania książek.Pomimo tego, że mamy dostęp do wielu wspaniałych wynalazków technologicznych, warto zachęcać młodzież do czytania książek. Nie zapominajmy o tym, że czytanie niesie ze sobą wiele wspaniałych wartości. Nasze słownictwo staje się bogatsze i bez problemu jesteśmy w stanie lepiej prowadzić wiele dyskusji. Poza tym osoby lepiej wypowiadające się uważane są za inteligentniejsze. W szczególności zachęcajmy nasze dzieci do czytania. Młodzież, która zapatrzona jest w smartfony powinna pamiętać o tym, że istnieje coś takiego jak książka – nawet w wersji cyfrowej. Pomogą im takie książki, jak “Brzydsza siostra“, której autorką jest Sariah Wilson.

Piękna i piękny

Pierwszą bohaterką jest Ella Christensen, która w szkole podziwiana jest przez wiele osób. Śmiało można powiedzieć, że chyba nie ma takiej osoby, która przeszłaby wokół niej obojętnie. Piękna i bardzo urodziwa chętnie pomaga również innym osobom. Śliczna blondynka jest gwiazdą, która nie odmawia udziału w dobrych i szczytnych akcjach, które mają często na celu również sprzątanie. Ma grono swoich oddanych przyjaciół, jak również ma chłopaka, który również jest w nią wpatrzony, jak w obrazek. Elle angażuje się we wszystko co budzi podziw oraz szacunek środowiska. Jest i on – Jake Kingston, który wprost oszalał na punkcie Elle. Chyba można powiedzieć, że są parą wręcz idealną. Do tego on sam piękny mający metr dziewięćdziesiąt wzrostu lubiany przez swoich kolegów jest pewnikiem do tego, że już niedługo zostanie wybrany na przewodniczącego klas starszych. Co prawda wybory jeszcze się nie odbyły, ale wynik wyborów jest już przesądzony.

Brzydkie kaczątko


Jest tutaj również miejsce na brzydkie kaczątko, którym w tym przypadku jest Mattie Lowe. Jest to przyrodnia siostra Elle. Jest jej zupełnym przeciwieństwem. Sam ojciec uważa, że Mattie jest ciapą i fajtłapą, która nic sobą za bardzo nie reprezentuje.To brzydsza, niepozorna siostra, która właściwie nie reprezentuje sobą nic. Kocha mangi i doskonale zdaje sobie sprawę z istnienia Jake’a. Jednak całkiem możliwe, że on w ogóle nie wie o jej istnieniu. Bo jest tak ślepo zapatrzony w Elle. Czy w starciu z nim Mattie ma szanse na to, aby… wygrać wybory na przewodniczącego? Czy udział w tych wyborach sprawi, że dziewczyna będzie miała szansę na zwrócenie jego uwagi? Warto się tego dowiedzieć. “Brzydsza siostra” Sariah Wilson to lekka, bardzo sympatyczna opowieść dedykowana młodym ludziom, którzy mają problem z tym, aby uwierzyć w swoje możliwości. To opowiadanie o tym, że nawet z brzydkiego kaczątka może wyrosnąć naprawdę piękna królewna.

People obraz autorstwa freepik - www.freepik.com

Kobiety sprzeciwiające się niesprawiedliwościom świata

Niezwykła biografia pierwszy Polek, które postanowiły porzucić spokojne życie i ruszyć ku przygodzieNiezwykła biografia pierwszy Polek, które postanowiły porzucić spokojne życie i ruszyć ku przygodzie. Kobiety, które wytyczały nowe szlaki i pokazywały, że stać je na o wiele więcej, niż niejednego mężczyznę. “Poławiaczki pereł” (https://www.taniaksiazka.pl/polawiaczki-perel-pierwsze-polki-na-krancach-swiata-ula-ryciak-p-1291594.html) pokazuje wzruszającą i pełną wyrzeczeń drogę, którą przebyły przedstawione w książce kobiety. Ula Ryciak, autorka, która opisuje niewyobrażalne osiągnięcia, które na pozór wydawały się niemożliwe do zrealizowania.

Trzy niezwykłe historie o wolności i wartościach

Pierwsza historia opisuje niezwykle barwną postać, jaką była Michalina Isaakowa. Poławiaczka motyli, która postanowiła porzucić spokojne życie i w pogoni za fascynującymi owadami, udać się na krańce świata. W swojej podróży samotnie przemierzyła Amerykę Południową, a ponad dwa lata spędziła wśród Indian, zamieszkujących tamte rejony. Następnie zniknęła w tajemniczych okolicznościach, a słuch całkowicie po niej zaginął.

Jadwiga Toeplitz-Mrozowska była znaną i cenioną aktorką, wyjątkowo uzdolnioną pod kątem wokalnym. Zwiedziła cały Bliski Wschód oraz norweskie Lofoty. W czasie swych podróży sporządzała liczne mapy i notatki, opisujące wszystkie jej spostrzeżenia. Jako pierwsza Polka, samotnie dotarła do Tybetu oraz poznała tamtejszą kulturę i zwyczaje.

Maria Czaplicka od dziecka marzyła, aby zostać antropologiem, takim jaki słynny Bronisław Malinowski. Fakt, że była kobietą, zawsze stał jej na przeszkodzie i utrudniał podjęcie jakichkolwiek kroków. Mimo wszystko, dzielnie szła naprzód, pokonując kolejne przeciwności losu. W końcu zdołała zorganizować ekspedycję naukową i wyruszyć na Syberię, gdzie w ekstremalnie trudnych warunkach, badała zwyczaje szamanów.

Biografie wspaniałych podróżniczek

Ula Ryciak pisze liczne biografie słynnych kobiet oraz tworzy literaturę piękną. Tworzy wspaniałe historie i przedstawia niezwykłe historie, o których rzadko się słyszy. Szczegółowe i staranne opisy, zawarte w dziełach autorki, zawierają wiele interesujących informacji o świecie, a przede wszystkim o wyjątkowych kobietach, które postanowiły zaryzykować wszystkim i sięgnąć po swoje marzenia. Pokazuje jak ważna w życiu jest wolność oraz możliwość dokonywania własnych wyborów.

Postępowanie według własnych zasad i kierowanie się personalnym kompasem, może przynieść zaskakujące efekty i być początkiem niezapomnianych przygód. W swoich powieściach wielokrotnie zamieszcza wątki autobiograficzne, ukazujące jej przeżycia i przemyślenia. Do dzieł Uli Ryciak, zaliczają się, między innymi, takie pozycje jak:

  • “Nela i Artur. Koncert intymny Rubinsteinów”
  • “Potargana w miłości. O Agnieszce Osieckiej”
  • “Clitoris erectus: dziennik podróży”
  • “Taniec ptaka”.
People obraz autorstwa freepik - www.freepik.com